Koncert z bł. Ignacym

31 LIPCA 2022 ROKU TO PIERWSZA ROCZNICA POŚWIĘCENIA KOŚCIOŁA W LORETTO I 102-GA ROCZNICA POWSTANIA ZGROMADZENIA SIÓSTR LORETANEK

Uroczystej Mszy świętej o godzinie 10.00 przewodniczył Ks Bp Romuald Kamiński, Ordynariusz warszawsko-praski i wygłosił słowo:

“Na ziemi jesteśmy pielgrzymami. Nie możemy tylko inwestować w rzeczy materialne. Nasza Ojczyzna jest w niebie. Pielgrzymka ma swoje miejsce docelowe, dla chrześcijanina miejscem docelowym jest niebo, Dom Ojca – Dom miłości i zasłużonego odpoczynku po trudnej wędrówce. Świątynia, w której sprawowana jest Liturgii ma dwa stoły – stół słowa i chleba – to pokarm w drodze do Ojca. Na Liturgii mamy otworzyć się na słowo Boga, a potem tym słowem dzielić się. Po wyjściu ze świątyni mamy przedłużać Liturgię budując cywilizacje miłości. Fundamentem rzeczywistości jest Chrystus. Jeśli nie budujemy na Chrystusie, to wszystko jest kruche i denerwujące. Ciągle mamy prosić Boga o umocnienie naszej wiary. Jezus mówi: „Wy jesteście świątynią Boga”. Nasze serca mają stać się świątynią Ducha Świętego. Wówczas będziemy owocnie budować cywilizacje miłości”.

Dopełnieniem dziękczynienia był Koncert z bł. Ignacym przygotowany przez scholę wyszkowską i wszystkich, którzy mieli pragnienie się dołączyć Była to także wyjątkowa możliwość do wsłuchania się w duchowe przesłanie, które kieruje do nas także dziś bł. Ignacy Kłopotowski, patron i orędownik w tym miejscu. Po Koncercie wszyscy uczestnicy mogli przyjąć indywidualne błogosławieństwo relikwiami błogosławionego i modlić się za jego przyczyną.

DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM POMYSŁODAWCOM I OFIARNIE ZAANGAŻOWANYM W TWORZENIE TEGO SPOTKANIA.

Relacja foto