Różaniec światłem i nadzieją 11-13 maja 2021

11 – 13 maja 2021 Rekolekcje Różaniec światłem i nadzieją

Rekolekcje dla członków kół żywego różańca i nie tylko. Prowadzi ks. Józef Dziduch -diecezjalny moderator Stowarzyszenia Żywy Różaniec w archidiecezji lubelskiej

„Różaniec jest równocześnie medytacją i prośbą. Wytrwałe błaganie zanoszone do Matki Bożej opiera się na ufności, że macierzyńskie wstawiennictwo wszystko może uzyskać od Serca Syna. Przechodzić z Maryją przez sceny różańca to jakby być w „szkole” Maryi, by czytać Chrystusa, by wnikać w Jego tajemnice, by zrozumieć Jego przesłanie” (Jan Paweł II).

Najczęściej jesteśmy przyzwyczajeni do rekolekcji parafialnych w Wielkim Poście i Adwencie, a w niektórych parafiach przed odpustem. Ale są także organizowane rekolekcje dla różnych wspólnot czy osób, które pragną umocnić się w wierze, chcą pewne sprawy osobiste, rodzinne i inne poukładać na nowo, zawierzyć Panu Bogu, aby żyć w pokoju.

Te rekolekcje organizowane są w szczególnym czasie, w maju, miesiącu maryjnym, w dniach 11-13 nawiązujących do objawień Fatimskich – zechcemy przez Maryję, a szczególnie przez Różaniec, który jest modlitwą i ratunkiem na wszystko, aby umocnić siebie i innym dawać siebie, tym bardziej, gdy tak wiele doświadczyliśmy niepewności spowodowanej przez pandemię koronawirusa.

W tych rekolekcjach pragnę ukazać Maryję, która sama przeszła przez cierpienia, niezrozumienia, osamotnienia, doznała tak wiele doświadczeń. Ostatecznie stała się naszą Panią i Matką oraz Królową, która pragnie nam towarzyszyć i wspierać w różnych życiowych sytuacjach, tych trudnych, gdy dotykają nas cierpienia, osamotnienia, niepokoje i w tych, kiedy mamy coś wybierać odpowiedzialnego, podejmować ważną decyzję, oraz wtedy, kiedy pragniemy wielbić i Jej dziękować za otrzymane łaski i za to, że jest z nami.

Serdecznie zachęcam do udziału w tych rekolekcjach – miejsce jest bardzo klimatyzujące do nastroju modlitwy, do wyciszenia się i do medytacji. Na pewno będzie czas na rozmowy między nami, bo wielu ma także swoje różne doświadczenia i przeżycia, którymi będzie można podzielić się.

Na pewno nie zabraknie chwil na radosne nasze spotkania.

  • w programie: Eucharystia, konferencje, adoracja, możliwość spowiedzi świętej i rozmowy indywidualnej
  • rozpoczęcie 11 maja o godz. 13.00, zakończenie 13 maja o godz. 15.00

Zapisy i informacja: e-mail: centrum@loretto.pl  tel.: 510 099 949, 29/741 17 87