Skip to content Skip to footer
Rekolekcje Z Maryją uczę się przebaczać sobie i bliźnim (Relacja)

Rekolekcje Z Maryją uczę się przebaczać sobie i bliźnim (Relacja)

Duża grupa (ponad 60 osób) przeżyła w Loretto rekolekcje weekendowe w dniach 15-17 maja 2026 pod hasłem: Z Maryją uczę się przebaczać sobie i bliźnim. Przeprowadził je cysters o. Rajmund Guzik.

Był to dla wszystkich wspaniały czas, aby uporządkować siebie, swoje wnętrze, na nowo uwierzyć w Boże Miłosierdzie, zapragnąć Boga, zdobyć się na głęboki żal za popełnione grzechy oraz na skruchę, która nas uzdrawia mocą Jezusa. Skrucha usposabia człowieka do przemiany, a jednocześnie uzdrawia innych – sprawia poczucie grzechu u grzesznika. Po uporządkowaniu siebie kolejnym krokiem jest przebaczenie innym. Najlepiej zrobić to pod krzyżem czy przed tabernakulum. W imię Chrystusa przebaczam ci… i zanurzam cię we Krwi Chrystusa i proszę o uzdrowienie relacji. Jezus wielokrotnie powiedział do św. Faustyny, że chce ją słuchać. Mamy o wszystkim rozmawiać z Jezusem, który mieszka w naszym sercu. Tylko Jezus uzdrawia człowieka, każde cierpienie oddawać Jezusowi, łączyć się z Jezusem cierpiącym na Krzyżu. Nie pytać Jezusa DLACZEGO?, ale co mam z tym zrobić. Nie walczyć o realizację własnej woli i własnych zachcianek, ale prosić o wypełnienie woli Bożej w naszym życiu. W każdej sytuacji mamy uwielbiać Boga, bowiem uwielbienie Boga jest mocą na zwalczenie złego ducha. Rekolekcjonista wiele czasu poświęcił na wyjaśnieniu mocy słowa. Każde słowo ma moc – wnosi dobro lub zło. Zadbać mamy , aby z naszych ust wychodziły wyłącznie słowa dobre.

Kolejne rekolekcje o takiej tematyce zaplanowane są na 28-30.05.2027.

the Kick-ass Multipurpose WordPress Theme

© 2026 Kicker. All Rights Reserved.