Skip to content Skip to footer
XVII Pielgrzymka Czytelników „Różańca” i Rodziny Loretańskiej do Loretto

XVII Pielgrzymka Czytelników „Różańca” i Rodziny Loretańskiej do Loretto

Tegoroczna XVII Pielgrzymka Czytelników miesięcznika „Różaniec”, Członków Rodziny Loretańskiej, Żywego Różańca i każdego, kto kocha Matkę Bożą i modli się na różańcu odbyła się w dniu 9 maja 2026 r. pod hasłem: „Maryja Przewodniczką w drodze”.

Zgromadziła pielgrzymów z wielu parafii naszej Ojczyzny, którzy z różańcem w dłoniach spieszyli na spotkanie z Matką Bożą Loretańską, witając Ją śpiewem Godzinek. Po serdecznym powitaniu pątnicy udali się w procesji różańcowej z relikwiami Świętych i Błogosławionych – przedstawiciele dzieci i młodzieży koła różańcowego dzieci istniejącego przy sanktuarium nieśli relikwie świętych Pastuszków z Fatimy i św. Pauliny Jaricot, natomiast s. Judyta relikwie założyciela Loretto i Zgromadzenia Sióstr Loretanek. Po zakończeniu modlitwy i przerwie ks. Jarosław Tomaszewski wygłosił konferencję formacyjną.

Następnie o godz. 12.30 odbyła się Msza święta koncelebrowana przez przybyłych kapłanów, m.in. ks. autorów miesięcznika „Różaniec”: Jarosława Tomaszewskiego, o. Andrzeja Bielata OP oraz ks. Szymona Muchę, redaktora naczelnego „Różańca”. Podczas pielgrzymki przewidziany był oczywiście czas na ciepły posiłek i inne dary z kuchni loretańskiej. Wspólne przebywanie w Polskim Loretto wraz Matką Bożą Loretańską i bł. ks. Ignacym Kłopotowskim zwieńczył piękny koncert Zespołu „Razem z Maryją”. Na zakończenie wszyscy zebrani pomodlili się Koronką do Bożego Miłosierdzia. Pielgrzymi wyjechali z pogodnym uśmiechem na twarzach, wielu zapewniało o swoim powrocie za rok, jeśli tylko będzie to możliwe. Zapraszamy więc serdecznie.

Relacja s. Augustyny Łukaszuk CSL.

the Kick-ass Multipurpose WordPress Theme

© 2026 Kicker. All Rights Reserved.