Z przyrodą na TY w Sanktuarium

TERMIN

turnusy od soboty do soboty,

30.04 – 07.05.2016 do 18.06-25.06.2016 oraz 03.09-10.09.2016 ostatni termin 24.09-01.10.2016

ZAKWATEROWANIE

Loretto oddalone jest od Warszawy zaledwie 60 km. Jest to idealne miejsce do wypoczynku w wyjątkowym miejscu, jakim zapewne jest Sanktuarium. Bliskość rzeki Liwiec oraz jego wyjątkowe położenie w otulinie leśnej w sąsiedztwie Parków i Rezerwatów Przyrody gwarantuje ciszę, spokój i czyste powietrze. Do dyspozycji gości wiele atrakcji i usług dodatkowych uprzyjemniających pobyt: kawiarnia, biblioteka z ciekawym księgozbiorem, czytelnia, dostęp do Internetu, szlaki rekreacyjno-edukacyjne, opiekę personelu medycznego. Proponujemy zakwaterowanie w nowo oddanym do użytku Domu Benedykta, obiekcie hotelowym na ok. 50 miejsc. Pokoje 3 osobowe , jasne i wygodne, wyposażone w pojedyncze łóżka, powierzchnia ok. 15m2, każdy z łazienką (prysznic, WC).

WYŻYWIENIE

3 posiłki dziennie, śniadania w formie bufetu, obiady i kolacje serwowane, napoje do posiłków: śniadania i kolacje kawa czy herbata, obiad kompot.

PROGRAM POBYTU

Zakwaterowanie w dniu przyjazdu od godziny 14.00

30.04 – 07.05.2016 pobyt

7.00 poranna Msza św.

8.00 poranny spacer lub poranna gimnastyka na ścieżce zdrowia

9.00 śniadanie

9.30-13.00 proponujemy codzienną wyprawę w przyrodę i z przyrodą. Loretto położone jest w obszarze chronionym Natura 2000, więc nie trzeba szukać przyrody i można nacieszyć się nią na miejscu. Na szczęście dla miłośników przyrody mamy również w pobliżu Parki Krajobrazowe oraz Rezerwaty Przyrody. Można obserwować zwierzęta, ptaki i podziwiać unikatową roślinność pobliskich bagien i torfowisk. Proponujemy naszym gościom bezkrwawe łowy czyli przygodę z aparatem – fotosafari. Dla bardziej wymagających czeka usługa miejscowego przewodnika/przyrodnika, z którym na pewno wędrowanie i penetrowanie będzie przyjemniejsze, łatwiejsze i ciekawsze. Do dyspozycji gości mapki szlaków i przewodniki po okolicy. Dla chętnych oraz możliwość wypożyczenia rowerów w naszej wypożyczalni, a także zamówienia kajaków w mobilnej wypożyczalni współpracującej z naszym obiektem.

14.00 obiad

15.00-17.00 czas wolny

17.00-18.00 w świetlicy możliwość skorzystania ze sprzętu multimedialnego w celu obejrzenia i ewentualnego pochwalenia się swoimi trofeami.

19.00 kolacja

20.00-21.30 animacje wieczorne: wieczorki muzyczne, bingo, ognisko z pieczeniem kiełbasek

W czasie pobytu proponujemy jedną wycieczkę do Zamku w Liwie i do Węgrowa miejscowym busem .

Prośba o opuszczenie pokoi do 10.00 w dniu wyjazdu.

CENA

Osoba dorosła – 850zł za pobyt (miejsce w pokoju 3 osobowym z osobą towarzyszącą).

CENA ZAWIERA

zakwaterowanie, wyżywienie, program pobytu, jedną wycieczkę(bez biletów wstępu).

CENA NIE ZAWIERA

wypożyczenia kajaków, wypożyczenia rowerów, wypożyczalni leżaków

system rezerwacyjny

formularz rezerwacyjny

REZERWACJA

telefon 793 876 908

ATRAKCJE MIEJSCA

Na terenie Loretto znajdują się szlaki i ścieżki edukacyjne: „Szlak bł. Ks. Ignacego Kłopotowskiego”, „Ścieżka św. Rodziny”, „Ścieżka pustelnika”

Dysponujemy dość bogatą infrastrukturą rekreacyjno –sportową są to: ścieżka zdrowia, miejsce na ognisko, boisko do piłki nożnej, trasa do narciarstwa biegowego, trasa Nordic Walking, lodowisko, tor do gry w bule, wypożyczalnia rowerów.

Posiadamy następujące usługi dodatkowe: kawiarnię, bibliotekę, księgarnię, usługi przewodnickie,, centrum informacyjne oraz internet Wi-Fi

Dodatkową atrakcje stanowią zapewne nasze zbiory muzealne czyli Muzeum Dzwonków i Muzeum Lotnictwa.

ATRAKCJE OKOLICY

okolice Loretto do najciekawszy region turystyczny Mazowsza. Znajdują się tu muzea (Zamek w Liwie)i skanseny (Kaliska); Pałace (Starawieś) i Dwory (Paplin,Baczki); Sanktuaria (Miedzna) i kościoły (Bazylika mniejsza w Węgrowie) ; szlaki turystyczne (Dolina Liwca) oraz Parki krajobrazowe (Nadbużański Park Krajobrazowy) , rezerwaty (Wilcze Błota) i puszcze (Jagiel).